5/5/10 רביעי 20:30

אנחנו ננוח

אנחנו ננוח

ציפורה זונשר דולן 

הספר 'אנחנו ננוח' מספר את סיפורן של שתי נשים ששנות דור מפרידות ביניהן ועם זאת סיפוריהן מקבילים ולעתים אף חופפים, שכן, הם עשויים מאותם חומרים: חלומות רומנטיים גדולים, רגעי אושר ספורים, אידיאולוגיות שהכזיבו וחשבון לא סגור עם העבר. וגם, בשורש הדברים, חיפוש נואש אחר אם אבודה, בית יציב ומולדת. שיחה עם ציפורה דולן, זוכה פרס אקו"ם לספרות 2010, על דיוקנם של גיבוריה, ושלה עצמה.

נימוק השופטים: "על הרומן "אנחנו ננוח" נסוך חוט של חסד, עדינות ונחמה, על אף שהוא עוסק בהגירה, בתלישות ובאבדן. הוא מספר את סיפורו של מאבק: מאבק של שתי דמויות נשיות על הזכות לקרוא למקום מסוים בשם "בית" – וגם להכיר במחיר שכרוך בכך. הקריאה ברומן מזמינה התמסרות מלאה בשל המארג העלילתי ועומקי הרגש שנטועים בו; בשל העברית שלו, שמזדהרת בשלל קולות של "בעלי בית" ושל פליטים; ומפני שהוא מאיר את המציאות הישראלית, על תלישותה וכאבה, באורח מורכב ומעודן".

ציפורה דולן:סופרת ומאיירת. נולדה ב-1948 בדז'רז'ונייב-פולין, עלתה ארצה ב-1950. בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים (פילוסופיה וסוציולוגיה) וכן בוגרת מכון אבני לציור ופיסול. עוסקת בייעוץ אסטרטגי לפרסום, כתיבה ייעודית וכתיבת ביוגרפיות וספרי זיכרונות אישיים. מורה ומנחה בסדנאות פרסום וכתיבה יצירתית. מרצה בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב. כתבה תסריט בשם "בין שלוש לבין ארבע", שהופק כסרט ב-1994, והמחזה שלה "בשם האהבה" הועלה בפסטיבל עכו 1996. ב-1987 זכתה בפרס מטעם אגודת הסופרים העברים. מתגוררת במזכרת בתיה. אחותה היא חוקרת הספרות   זהבה כספי (רוזנשר).

ספריה:
מזג אויר נפלא צפוי מחר ( זמורה, ביתן, תשמ"ט 1988)
והכל כידוע אמת (כתר, 1990)
תמרי נוסעת עם אמא לסבתא (כתר, 2003)
אנחנו ננוח (זמורה-ביתן, תש"ע 2009)

 

 
 
דילוג לתוכן