גלריה 10

הגלריה בבית מיכל שואפת להציג אמנות ישראלית איכותית ולהפוך אבן שואבת לקהל המבקרים הבאים בין כתלי בית מיכל לספוג תרבות על כל גווניה. הגלריה פותחת  צוהר אל העשייה האמנותית העשירה והאיכותית המתרחשת בארץ, של אמנים ותיקים וצעירים גם יחד.  שואפת להציג אמנים העוסקים בתחומי אמנות שונים ובטכניקות מגוונות, אמנים המעלים דילמות הקשורות לחיינו כאן, בארץ, ולחיים במרחב האוניברסאלי המקיף אותנו. אמנים העוסקים בתכנים אישיים ומקומיים כמו גם כאלו הבוראים עולמות של פנטזיה וקסם.


כרמית בלומנזון,  אוצרת הגלריה בבית מיכל במהלך 13 השנים האחרונות, 
אצרה  ב-2020 את התערוכה האחרונה כאוצרת הבית. התערוכות שאצרה בבית מיכל היו מעניינות, איכותיות, מגוונות, מעוררות מחשבה, רלוונטיות, מלאות בצבע, חומר ויופי, אמנים ותיקים וצעירים, וכל זאת בחיוך בנועם ובאהבה , לאמנים, לאמנות ולבית. צוות הבית מאחל לה מכל ליבנו , להמשיך ולצאת לעוד מקומות נפלאים

 

איך בונים אח מפח?

ניב שמעוני יוצר קומיקס

תערוכה לכל המשפחה | הכניסה חופשית

בבסיסו של כל איור טוב טמונה היכולת לספר סיפור. אחד המדיומים שמביאים לידי ביטוי את הפן הסיפורי של האיור הוא הקומיקס, ששפתו היא שילוב של מילים ודימויים. יניב שמעוני, מבכירי המאיירים הישראליים הפועלים כיום, מכיר שפה זו היטב. עוד בילדותו הוא הרבה לקרוא קומיקס ונהנה להתעמק באיורים ולנסות לשחזר אותם. סדרות ילדותו, אסטריקס, טינטין, טקס ו-פופאי, כמו גם יוצרים כמו ז'אן ז'ירו (מוביוס), אנקי בילל ופרנק פרזטה, לימדו אותו את שפת הקומיקס הקולנועית והעשירה בתנועה, והיא מאפיינת את איוריו עד היום. עם תום לימודיו בבצלאל נסע ללונדון וצייר קומיקס עבור Judge Dredd-2000 AD, אך הרפתקה זו לא האריכה ימים, ועד מהרה שב שמעוני לישראל והחל לאייר ספרים. ואולם חיידק הקומיקס לא עזב אותו, ועם השנים התחזק בו גם הצורך לספר סיפור משלו. כך נולד הרומן הגרפי אח מפח, המשלב זיכרונות ילדות של יניב, תמונות מעולם הילדות ואהבה גדולה לרובוטים.

התערוכה איך בונים אח מפח? – יניב שמעוני יוצר קומיקס מזמינה את הצופים להציץ אל מאחורי הקלעים של תהליך היצירה הזה. מוצגים בה תהליכי עבודה על פריימים, סקיצות וחיפושים עיצוביים, לצד דוגמאות לסגנונות, לציטוטים תרבותיים ולדימויים שבאמצעותם בונה שמעוני את סיפור המעשים החזותי והמילולי.

אוצרת: מיכל פז-קלפ

פתיחה: 13.7 | יום ג' | 17:30 | בית מיכל, הגר"א 10, רחובות

שעות ביקור בתערוכה:
ימים א', ב', ג', ה' 19:00-16:00 | ב', ד
' 12:00-9:00

לפרטים נוספים: 08-9467998

 
 

יום רביעי 23/6/21 בשעה 20:30 אוצרות | כרמית בלומנזון

 מאה שלושים ושבעה  (!) אמנים הציגו בתערוכות לאורך 13 השנים  בהן כרמית בלומנזון אצרה בבית מיכל תערוכות . אמנים בכירים ואמנים צעירים, יהודים וערבים, נשים וגברים. היא הציגה בגלריה ציור, צילום, וידיאו, פיסול, מיצג, עבודות קטנות ועבודות גדולות, עבודות שנתלו על הקיר וכיבדו את המרחב הלבן שהוא מציע, ועבודות שהשתלטו על הקירות והפכו אותן למשהו אחר , בציור על הבד ו/או על הקיר , בתלייה צמודה לקיר או מרחפת בחלל. כל חלל מלמד את המציג בו וכל תערוכה היא תהליך. של יצירה תוך למידה, הבנה, התפתחות והשתפרות. תהליך מעצם טבעו מתחיל בנקודה X ומסתיים הרחק ממנה.
 
מפגש פרידה מאוצרת גלריה 10 שבבית מיכל בשלוש עשרה השנים האחרונות – שיחה עם כרמית בלומנזון, על עבודת אוצרות במרחב האמנותי ישראלי בכלל ובבית מיכל בפרט. 
 
הכניסה חופשית, ההרשמה מראש  betmichal.office@gmail.
תערוכה  מציגה
 
2021 | 'תוקף'  | מרץ -יוני 21

חיי מדף

מיכל בלייר  I דפנה ברזילי I  נטע גורן I  יעל דור פרץ I  יוחאי סופר I  משה סיגל I  רונית קרת I  מיכל שני

בתערוכה לא שגרתית זו מוצגות מגוון עבודות שמסיבות שונות לא ניתן להן תוקף או שתוקפן כבר פג. עבודות שלא התקבלו או לא הוצגו, עבודות לא גמורות או עשויות יתר על המידה, עבודות שנשארו במחסן או במגירה. התערוכה רוצה לספר את סיפורן: מדוע לא התקבלו לתערוכות עד היום, ומדוע נתפסו כלא שלמות? מאילו סיבות נעזבו מאחור? כיצד איבדו את דרכן? וכמו כן, מי מחליט על כל זאת? – שבעת האמנים המשתתפים בתערוכה בחרו לתת להן הזדמנות נוספת.

דרך התבוננות וחקירה של עבודות אלו מעלה התערוכה שאלות מאתגרות שעוסקות בהצלחה וכישלון, בהתפתחותם של תהליכי יצירה, במבנה היחסים שנרקמים בין האמן לעבודה שיצר ובין העבודה לצופה, ובדינמיקה שנוצרת במשולש הייחודי המתקיים בין האמן, העבודה והאוצר.

אוצרת: רחל שלוח

רחל שלוח היא אמנית רב תחומית, למדה ב School of the Museum of Fine Art at Tufts University בבוסטון שבארה״ב וכיום מלמדת אמנות בחיפה.
 

שעות הפתיחה (החל מיום ראשון, 21/3  ) :

א', ב' , ג', ה' 16.00 – 19.00
ב', ד' 09.00 – 12.00 22:00
 
 
כתובת: בית מיכל, רח' הגר"א 10 רחובות טלפון: 08-9467998 פקס: 08-9762607
 
 
 

בקרוב

תערוכות אחרונות

2019-20 | חופש מרץ 20 -יוני 20

"אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים" (ד"ר סוס ) *

דינה יקרסון | בעז נוי | איריס סינטרה | נעמה רוט

ארבעה אמנים יוצאים למסע. מצוידים במכחולים, צבע, נייר, בד ובעיקר- עיניים לראות וחושים מחודדים לחוות.

רעיון ה"טיול" מבטא את חווית ההימצאות של אדם במקום ובזמן שאינם מוגדרים, כאשר התנועה, הניידות, הסקרנות למקומות לא מוכרים, תחושת ההתפלאות וההיקסמות האותנטית- עוברת אלינו הצופים. 

לא המקום אליו מגיעים הוא הדבר, אלא חווית הגילוי, ההתרגשות, החידוש, ההפתעה, האחֵרּות, ההזדמנות והמרחבים שהטיול מאפשר ופותח. הצורך לטייל נמצא בתוכנו, בנפש ובתודעה. 

האמנים המשתתפים בתערוכה מזמינים אותנו הצופים לצאת עימם לחפש ולגלות מקומות חדשים ומפתיעים, לא על גבי הגלובוס, אלא במרחבי הציור.

 אוצרת : כרמית בלומנזון

שיח גלריה יום רביעי ה-1/7/20 בשעה 19:00

19:30 שיח עם האמנים המשתתפים בתערוכה

20:30 קריאה משותפת : התיאטרון והדבר | פרופ' עתי ציטרון ותיאטרון רות קנר

 

נובמבר 2019-20 | חופש

עַל הַחֵרוּת הַזֹּאת 

מציגים

מורן אסרף, תמה גורן, שני וייס, פאטימה זעלאן, בר יחזקאל

מה מגדיר את תחושת החופש עבורנו? מי מגדיר אותה? איך אנו בוראים ומזינים את התחושה הזו בנפשנו?

האם החופש באמת אפשרי? מהשורש ח.פ.ש בשינוי קל (שׂ במקום שׁ) נגזרת המילה חיפוש.

על האדם נגזר חיפוש תמידי אחר תחושת החופש, מתוך מקום של אי-חופש, גבולות והגבלה,

חיפוש אחר חופש הביטוי, חופש הדעה, חופש הבחירה וחופש היצירה.

התערוכה תציג עבודות החוקרות ונוגעות בביטויים הללו, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו ויכול להחזיק תערוכה שלמה.

אוצרת: כרמית בלומנזון 

תערוכות קודמות בגלריה 10

דילוג לתוכן