יום שלישי 1/4/14 בשעה 20:30

המקוללים : פנחס שדה, ויונה וולך | חגי לוי

המקוללים : פנחס שדה, ויונה וולך | חגי לוי

בפרויקט הטלוויזיוני החדש והמדובר שלו "המקוללים" חגי לוי ("בטיפול") מחיה אמנים והוגים מיתיים ודטרמיניסטיים, שחיו כאן לפני כמה עשורים טובים, חוזר בזמן לגיל 17 ופוגש אותם כנער דתי במשבר אמונה. בעקבות קריאתו ב"החיים כמשל" של פנחס שדה, ובעודו נער קיבוצניק חובש כיפה וטרוד בשאלות קיומיות, הבמאי חגי לוי שבסדרה מבקש לפגוש את האדם שכתב את היצירה המטלטלת שקרא פעמים כה רבות, כדי שפגישה זו תציל את חייו. בהמשך, כשהוא מתחיל לצרוך אמנות ולצאת מהחממה הדתית במקביל, רגע לפני שיקח חלק בחילוניות המסקרנת של שנות ה-80 ובעולם המדיה המתהווה בה, הוא פוגש ביונה וולך ובשיריה, ויודע כי מעולם עוד לא פגש באישה כמוה. בסדרה החדשה "המקוללים" מבקש חגי לוי להחיות את דמותם של אמנים ויוצרים ישראלים כמו פנחס שדה ויונה וולך, כאלה שמרדו, שחיו חיים פראיים ושערורייתיים.  הקרנת שני פרקים של הסדרה מקוללים 1 + 2.

יום רביעי 2/4/14  בשעה  20:30 המקוללים: משה קרוי, אביבה אורי חגי לוי

בעקבות מלחמת יום הכיפורים גם חגי מוצא עצמו נסחף אחר הפילוסופיה המסעירה של משה קרוי, האגואיסט הרציונלי. הוא נוהה אחריו עד אוסטרליה כדי להבין את המהפך הדראמטי בתיאוריה שלו, הנדמה למעין חזרה בתשובה של הפילוסוף הייחודי והמבריק הזה. סיפור חייו הקיצוני של קרוי משתרג בסיפור חייו של המראיין חגי, כאשר קרוי שב לארץ, בפעם האחרונה לשאת את צוואתו לבני האור ולהזהיר את העולם מפני בני החושך.
אל הציור של אורי מגיע חגי בעקבות רשמיה של יונה וולך, מהציירת הנחשבת עד היום לאמא של הציור הישראלי המודרני, ואולי לאחת האמניות הפלסטיות החשובות של המאה ה-20 בקנה מידה בינלאומי. לאחר מותו של בעלה, הצייר דוד הנדלר, נחשף חגי למערכת היחסים המורכבת של אורי עם בתה המוסתרת ולמחיר הכבד מכל שמשלמים צאצאיהם של המקוללים על הטוטאליות של הוריהם. שני פרקים של הסדרה מקוללים 3 + 4.

דילוג לתוכן