24/3 רביעי 20:30

ה-dj

ה-dj

ערן סורג'ון

בתחילת המאה ה-20 לערך הצטרפו מספר גורמים טכנולוגיים, מוסיקליים, חברתיים וכלכליים בעיקר, לכדי תופעה מודרנית ומעניינת ושמה – דיסק ג'וקי, או בקיצור – דיג'יי. מזה כ 100 שנה מתחוללת אבולוציה של תופעה זו, שלה תרומה מובהקת, רחבה ורבת משמעות לעיצוב פנים שלמים של תרבותנו. אבולוציית הדיג'יי הגיעה לשיא בסוף שנות ה-60, במקביל לעוד מספר תופעות תרבותיות מוכרות יותר כמו – ילדי הפרחים וודסטוק ומוסיקת הרוק בהקשר זה, הנחיתה על הירח ועוד. התמורות שחלו בעיסוקו של הדיג'יי בשנים אלו, אשר זכו לכינוי "קפיצה קוונטית" יחסית לשנים שקדמו להן, בישרו תחילתו של שלב תרבותי חדש שדגר במחתרת כ 20 שנה, הגיח במלוא עצמתו בסוף שנות ה-80 ושינה את פני תרבות הנוער והתרבות הפופולארית והמוסיקה בתוכה, מקצה אל קצה. מהפכה זו לה אחראי הדיג'יי, היא בפרוש אחת המהפכות התרבותיות החשובות שארעו במאה ה-20. היא דינאמית ומהדהדת אף בימים אלו בעצמה רבה. יחסית לחשיבותה ולהשפעתה, מעט מאד סופר עליה. מעט מאד אנשים מכירים את הסיפור.. הסיפור על 'מהפכת השחקנים הפחות חשובים'. 
ערן סרג'ון, מומחה לתרבות הדיג'יי ותרבות מועדונים ויספר את הסיפור שלא סופר: הצצה נדירה לפרקים העיקריים באבולוציית הדיג'יי ונגזרותיה המוסיקליות והחברתיות בעיקר, מתחילת המאה ה-20 ועד ימינו. מפגש חי, קצבי ומרתק. מאיין מופע-הרצאה המלווה בקליפים, חלקים מסרטים דקומנטריים וסרטי קולנוע.

ערן סרג'ון , דיג'יי, חוקר-מרצה ומדריך וותיק ב 'Muzik' – בית הספר הגבוה ליצירה והפקה מוסיקלית בת"א, בעל נקודת מבט חודרת וייחודית על תחום הדיג'יי ותרבות המועדונים.

 

 

 
 
 
דילוג לתוכן