הון – שלטון – פצצת אטום
הסופר וההיסטוריון אדם רז בשיחה עם יובל אביבי
יום רביעי | 10.1.24 | 20:30 | כרטיס: 50 ש"ח

להרשמה לחצו כאן 

הון-שלטון-פצצת אטום | יובל אביבי עם אדם רז 10.1.2024

ספר הפרוזה הראשון של ההיסטוריון הפוליטי אדם רז, 'המנקה טטיאנה – סיפורו של סמרטוט מדבר', הוא רומן בסגנון בלשי שאינו ניתן לרכישה בחנויות הספרים, גם לא המובחרות. למעשה, אם שכרכם נמוך מ-18,092 ₪ בחודש (עשירון 1-6) תוכלו להוריד אותו מהאתר הייעודי שנבנה עבורו ולקרוא אותו ללא תשלום. אך אם הוא גבוה יותר, רז מבקש שתשלמו תמורתו 49 ₪.
גם בתוך שלל המודלים החדשים להוצאה עצמית של ספרים בשנים האחרונות, הניסיון הזה הוא יוצא דופן, אך אינו מפתיע עבור ספר שעוסק בצורה ישירה ומפורשת בפערי השכר והמעמד הלא נתפסים שמקטבים כיום את החברה הישראלית.
רז, היסטוריון רב פעלים, כותב על נושאים שונים מתוך אג'נדה פוליטית ברורה שמטרתה תיקון חברתי. כתביו – מאמרים, מסות ומחזות – עוסקים בפנים שונות של יחסי הכוח בחברה הישראלית, ובהם הכור הגרעיני בדימונה, ברכוש פלסטיני, בפוליטיקה של הדמגוגיה ועוד. בספרו 'המנקה טטיאנה', הראשון מתוך טריולוגיה עתידית, הוא מתמקד בדמותה של עובדת ניקיון בשירותים ציבוריים במרכז מסחרי, שיוצאת לחקירה בעזרת מיטב בלשי ספרות העולם כדי לנסות ולהבין למה אף אחד לא סופר אותה. 

יובל אביבי יברר עם ההיסטוריון והסופר אדם רז מה הביא אותו לכתוב מנקודת מבטה של עובדת הניקיון, ואיך זה קשור להייטק, לפצצת האטום ולתרבות הפוליטית בארץ. שיחה על יחסי הכוח הגלויים והסמויים בחברה שאותם הוא מבקש לחשוף ולהבין, על הקשר שבין נושאי המחקר השונים שלו,  ולמה לדעתו קל יותר להשיג מידע על הכור בדימונה מאשר על תלוש שכר של הייטקיסט.

אדם רז הוא היסטוריון, סופר ומחזאי ישראלי, שחוקר את ההיסטוריה הפוליטית והרעיונית של המאות ה-19 וה-20. מחקריו עוסקים, בין השאר, בסכסוך הישראלי-פלסטיני, בתוכנית הגרעין של ישראל ובתיאוריה פוליטית. בין ספריו: 'הרצל: מאבקיו מבית ומחוץ' (2017, עם יגאל וגנר), 'טבח כפר קאסם: ביוגרפיה פוליטית' (2018). 'המאבק על הפצצה' (2015), 'משטר היד הקשה' (2019).

יובל אביבי הוא עיתונאי ומבקר ספרות, ומאז 2017 עורך ומגיש יחד עם מיה סלע את 'מה שכרוך', מגזין הספרות היומי של כאן תרבות.

לקריאה/רכישה של הספר:
https://www.tatianathecleaner.com/

כרטיס: 50 ש"ח | מומלץ להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל

להרשמה לחצו כאן 

 

דילוג לתוכן