האופרמנים
ליה פן וד"ר אבי גרפינקל
יום רביעי | 25.10.23  | 20:30 | כרטיס: 50 ש"ח
להרשמה לחצו כאן 

האופרמנים | ליה פן וד"ר אבי גרפינקל | 13.12.2023

*בשל המצב, ד"ר נָוִית בראל שתוכננה להגיע אלינו לא תוכל להשתתף, מחליפה אותה העורכת והמו"ל ליה פן.
לפני חודשים אחדים יצא לאור תרגום חדש ומעולה של ניצה בן-ארי לספרו של ליון פויכטנגר מ-1933, 'האופרמנים' (הוצאת פן/ידיעות ספרים). הספר מתאר בזמן אמיתי את קורותיה של משפחה יהודית בורגנית מדומיינת מהיום שאחרי הבחירות הדמוקרטיות האחרונות בנובמבר 1932 ועד אחרי עליית המפלגה הנאצית לשלטון, בפברואר 1933. 

האחים לבית אופרמן הם דור שלישי לניהול רשת חנויות רהיטים מצליחה בלב ברלין. יהודים ליברלים אמידים, נצר לתנועת ההשכלה שרואים עצמם כגרמנים לכל דבר. האחד איש עסקים, השני רופא, השלישי חוקר ספרות גרמנית והרביעית נשואה לעורך דין יהודי מצליח. עם עליית היטלר לשלטון ורטיגו האימה אינו פוסח עליהם, וכמו שאר הדמויות שבספר הם מגיבים כל אחד על פי אופיו ודרכו לקצב המאורעות המסחרר.
כרומן שנכתב בעצם ימי ההתרחשויות טרם מלחמת העולם השנייה, הוא נע בין תיאור ספרותי לעדות היסטורית, ומתאר באופן מצמרר קליידסקופ של תגובות לנוכח התהדקות הנאציזם וההתפרצות האלימה של האנטישמיות בגרמניה, עם קריסתה של הדמוקרטיה ועליית השלטון הנאצי. 

ליה פן וד"ר אבי גרפינקל על כתיבה היסטורית בזמן אמיתי, ועל הרלוונטיות של הספר לכאן ועכשיו.  

 ליה פן היא עורכת ספרותית ומו"ל, בעלת 'פן הוצאה לאור'.

ד"ר אבי גרפינקל הוא סופר, מבקר תרבות, מתרגם מגרמנית ומרצה לספרות וכתיבה. כותב על ספרות בעיתון 'הארץ' ועורך את פורטל החינוך של מכון מופ"ת. ספרו 'בן יחיד' (2015) היה מועמד ברשימה הארוכה לפרס ספיר.

כרטיס: 50 ש"ח | מומלץ להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל
 ניתן לרכוש את הספר במחיר מוזל לקראת המפגש במילתא, רח' יעקב 26 רחובות

להרשמה לחצו כאן

דילוג לתוכן