פליאה
 צרויה שלו בשיחה עם ענת שרון-בלייס
יום רביעי | 15.5.24  | 20:30 | כרטיס: 50 ש"ח
להרשמה לחצו כאן

פליאה | צרויה שלו בשיחה עם  ענת שרון-בלייס 15.5.24

מהו סוד הקסם בספריה של צרויה שלו?
האם זה התמהיל של תחכום פסיכולוגי, כתיבה מעודנת, ונקודת מבט רחבה של 'הצוֹפָה לבית ישראל', כפי שטוען המבקר אריק גלסנר, או עלילות שלכאורה מתארות אורח חיים משפחתי-בורגני אך גם סוטות ממנה וחותרות תחתיה באמצעות רבדים מיתיים, ארכאיים ותנ"כיים, כפי שטוען פרופ' יגאל שוורץ בהקדמה לספר שהוקדש ליצירתה?

אלו וגם אלו נוכחים בספרה החמישי 'פליאה' שיצא לאור לפני שנתיים והפך מיד לרב מכר, ובו נשזרים סיפוריהן של שתי נשים שהקשר ביניהן הולך ומתברר.
האחת היא עטרה, אדריכלית שימור שבנה מנישואיה השניים נכנס למשבר עמוק במהלך שירותו הצבאי, והשנייה היא רחל, לוחמת מחתרת לשעבר שמתקשה להשלים עם הפער שבין האידיאלים עליהם נלחמה למציאות במדינה כמה עשרות שנים אחר כך. אביה של עטרה הוא בן זוגה לשעבר של רחל, שנפרד ממנה על רקע טראומטי, ופרידה זו קושרת ביניהן. על רקע ניסיונותיהן להחזיק את משפחתן ולשמור עליה בעודן מנסות להבין ולפתור את עברן, נפרשים הקשרים רחבים יותר שמצליבים ברובד העלילתי והמטאפורי בין הפרטי ללאומי, ובין דורות, תקופות ואזורים גאוגרפיים בארץ.
וכל זה בכתיבה מלאה ביופי, רגש והבנה פסיכולוגית עמוקה של הדמויות.

ענת שרון-בלייס תפגוש את צרויה שלו לשיחה על 'פליאה' ועל ספריה הקודמים, על כתיבת הדרמה של הבית הישראלי והמשפחות השוכנות בו, על מורכבותן, כאביהן ויופיין, ועל הסערות הסמויות והגלויות שמטלטלות אותו.

 צרויה שלו היא סופרת עטורת פרסים, ובין הסופרות הישראליות המצליחות בארץ ובעולם. בין השאר זכתה בתואר אבירת מסדר האמנויות והספרות הצרפתי, פרס פמינה, פרס קורין הגרמני, פרס רומא, פרס אקו"ם ועוד רבים. ספריה הם רבי מכר ותורגמו לכ-25 שפות.

ענת שרון-בלייס היא משוררת, עורכת ומגישה תכניות ספרות ותרבות ב'כאן תרבות', תאגיד השידור הישראלי. בין השאר עורכת הספרות והאמנות של מגזין התרבות היומי  'גם כן תרבות', ועורכת ומגישה את ההסכת 'אחת+5'.

לקראת המפגש, אפשר לרכוש את הספר בהנחה בחנות הספרים מילתא, רח' יעקב 10 רחובות.

כרטיס: 50 ש"ח | מומלץ להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל
להרשמה לחצו כאן

דילוג לתוכן