החמדנים
ירמי פינקוס בשיחה עם דפנה לוי
יום רביעי | 21.2.24  | 20:30 | כרטיס: 50 ש"ח

החמדנים | ירמי פינקוס בשיחה עם דפנה לוי | 21.2.24

להרשמה לחצו כאן 

בנימין בובק, אמן ותיק ונחשב, חי לפי כל המוסכמות המתבקשות מאיש בוהמה תל אביבי: דירת רווקים בלב העיר, חיי לילה מלאי הוללות ושכרות, וחבורה צבעונית של מכרים שסובבת אותו. אך בריאותו המתדרדרת מובילה את אותם חברים לכאורה לחמוד את הירושה הצפויה, ואותו להפנות את שארית כוחותיו ליצירתו שאולי תהיה האחרונה.

הדמויות שמתאר פינקוס נקלעות שוב ושוב לסיטואציות גרוטסקיות, כמו נשף מסיכות שבו משתתפים נציגים ממעמדות שונים בחברה הישראלית. חולשותיהן ומכאוביהן נחשפות בעושר שנון, מצחיק ונוגע ללב, ובעברית ציורית ומפולפלת שמזכירה ספרות יידיש. אי אפשר שלא לחשוב על שקיעתה של הבוהמה העירונית חסרת המודעות לעצמה, שמתגלמת בגופו המתפרק של בובק, האמן המבוסס, הפריווילג והמאוד לא פוליטיקלי קורקט.

דפנה לוי בשיחה עם ירמי פינקוס על החיים והמוות, ועל החמדנים, הקמצנים, התמהונים והאמנים שמאכלסים את ספריו.  על הג'אגלינג שבין כתיבתו הספרותית לתמות ולסגנון האיורי שמאפיין אותו כאמן ויזואלי, ועוד. 

ירמי פינקוס פועל כבר שנים בשני שדות אמנותיים במקביל. כמאייר וקומיקסאי היה בין חברי קבוצת אקטוס המיתולוגית שפעלה בשנות ה-90, ומאז מאייר באופן קבוע לעיתונות וגם מאייר ספרי ילדים.
במקביל כסופר פרסם ארבעה רומנים, מתוכם ספרו הראשון 'הקברט של ד"ר פבריקנט' זכה בפרס ספיר לרומן ביכורים. 'החמדנים' הוא ספרו הרביעי והיה מועמד גם הוא לפרס ספיר 2022. 

דפנה לוי מגדירה את עצמה 'דייגת ניואנסים', ו'חוליה בשרשרת המזון של הרעיונות'. היא עיתונאית, מתרגמת, חברת מערכת כתב העת 'אלכסון' ומעורכות המוסף הספרותי 'המוסך'. עורכת את  הבלוג הספרותי 'המדור לאיבוד קרובים' וההסכת 'על החיים ועל המוות'. 

*לקראת המפגש, אפשר לרכוש את הספר בהנחה בחנות הספרים מילתא, רח' יעקב 10 רחובות.

כרטיס: 50 ש"ח | מומלץ להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל

להרשמה לחצו כאן 

 

דילוג לתוכן