חדר משלו
הקרנת הסרט ושיחה
ד״ר יעל שנקר עם הבמאי מתן יאיר

יום רביעי | 22.5.24  | 20:00 | כרטיס: 50 ש"ח
להרשמה לחצו כאן
[
שימו לב לשעת ההקרנה]

חדר משלו | הקרנת הסרט ושיחה של ד״ר יעל שנקר עם הבמאי מתן יאיר | 22.5.24

'חדר משלו' הוא סרטו העלילתי השלישי של מתן יאיר אחרי 'פיגומים' ו-'בגרות', ומצטרף למכלול העשייה שלו – קולנועית, טלוויזיונית וספרותית – שעוסקת בחוויות ההתבגרות ומשלבת אלמנטים אוטוביוגרפיים.
גם כאן נוכחת דמותו של המחנך אל מול נער שמחפש את דרכו בעולם, ומתמודד עם דילמות אישיות שמתחברות לשאלות רחבות יותר שעוסקות בזהות, בשייכות משפחתית ובאתוסים ישראליים כמו זכרון השואה והשירות הצבאי. במשחק מצוין ובימוי רגיש הסרט מעביר את מורכבות דמותו של אורי, מתבגר לא שגרתי באופיו ובנסיבות חייו שמעורר אמפתיה והזדהות מיידית.

לאחר הקרנת הסרט, ד"ר יעל שנקר תשוחח עם מתן יאיר על עבודתו הקולנועית, על היחסים בין 'חומרי החיים' לבדיון, ועל מסעות ההתבגרות של גיבוריו.

ד"ר יעל שנקר היא מרצה וחוקרת קולנוע ותרבות, וחברת סגל במכללה האקדמית ספיר.
מתן יאיר הוא תסריטאי, במאי קולנוע וסופר. בעל תואר שני במחקר התרבות מאוני' ת"א, בוגר ביה"ס לקולנוע סם שפיגל וחבר בסגל ההוראה שלו, ומורה לספרות בתיכון בהרצליה. 

על הסרט:
אורי עושה טעות בצו הראשון ומספר את כל האמת: אמא שלו עברה לישון אצלו בחדר, אבא שלו עומד לעזוב את הבית, והוא חושש שלא יצליח לצאת למסעות ולסחוב את האלונקה כמו כולם. הדבר היחיד שנותן לו נחמה זו הנסיעה המתקרבת של השכבה לפולין, למחנות הריכוז, שם ירגיש שייך ויוכל להפגין את ידענותו. אבל במציאות שבה הבית מתפרק זה לא כל כך פשוט. בשנה האחרונה שלו בתיכון ורגע לפני הגיוס, אורי יצטרך להיאבק ולמצוא את מקומו בעולם, או לפחות להשיג חדר משלו.

לטריילר הסרט

חדר משלו (ישראל, 2023, 81 דקות, כתוביות בעברית)
משחק: גלעד לדרמן, ירדן בר־כוכבא, דרור קרן, ישראל ברייט, נטע רוט
במאי ותסריטאי: מתן יאיר
מפיקים: גל גרינשפן, רועי קורלנד, מאיה פישר, רוני שמיס, משה אדרי, לאון אדרי.

כרטיס: 50 ש"ח | מומלץ להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל

להרשמה לחצו כאן

דילוג לתוכן