כולנו החמישה
ד"ר נָוִית בראל בשיחה עם סמי בֶּרדוגו
יום רביעי 8.2.23 בשעה 20:30
כרטיס: 40 ש"ח  | להרשמה לחצו כאן 

כולנו החמישה | סמי ברדוגו | 8.2.23

'שבר ענף ירוק' הוא מצב שבו עצם רכה נשברת ואינה מתאחה כהלכה, וזהו הפגם הגנטי באחת מעצמות בית החזה אתו נולדו המספר, וגם אחיו ואחותו. השבר הזה מאפיין את הקשר העדין והמועד לפורעות בינם לבין עצמם, להוריהם ולעולם.  הוא גם מאפיין את יחסו של המספר-הכותב-המעתיק אל הספרות, כשבמהלך יום גורלי אחד הוא שוזר את זיכרונותיו הכאובים מעברו עם אי יכולתה של השפה הכתובה לומר דבר אמת. מספר שעבורו הספרות – והשפה בכללותה – הכזיבה, אך עדיין משתמש במלים אותן הוא כותב/מעתיק כדי לכפור ביכולתה להביא נחמה לכותבים או לקרואים אותה, או אפילו לומר דבר אודות החיים עצמם.

בספרו 'כולנו החמישה' (הספריה החדשה, 2022), שהיה מועמד ברשימה הקצרה של פרס ספיר השנה, יוצא סמי בֶּרדוגו בפואטיקה הייחודית שלו כנגד עצם פעולת הכתיבה הספרותית אותה הוא עצמו מבצע. העורכת וחוקרת הספרות ד"ר נָוִית בראל תשוחח איתו על מלאכת הכתיבה, אשליית הספרות, ולאן ממשיכים מכאן.

סמי בֶּרדוגו הוא סופר עטור פרסים, בין השאר זכה בפרס ספיר ובפרס ברנר על ספרו 'חמור' (2020),  'כולנו החמישה' הוא ספרו התשיעי. הוא מנחה סדנאות כתיבה יוצרת במסגרות אקדמיות, ובשנתיים האחרונות מעביר סדנת כתיבה שנתית בבית מיכל.

ד"ר נָוִית בראל היא משוררת, עורכת וחוקרת ספרות, הדוקטורט שלה עסק בפואטיקה של דליה רביקוביץ. היא עורכת בהוצאות פרדס וידיעות אחרונות, וכן העורכת הראשית של כתב העת והוצאת הספרים 'הליקון'.

כרטיס: 40 ש"ח | מומלץ להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל

להרשמה לחצו כאן

דילוג לתוכן